,,Leśne duszki” z wizytą w Aptece przy ul. Traugutta 42

IMG_6059W czwartek 21 kwietnia, tuż po śniadaniu dzieci z grupy VIII „Leśne Duszki” wraz ze swoimi nauczycielkami: panią Jolą i Anią wybrały się na wycieczkę do Apteki przy ulicy Traugutta 42 w ramach zajęć „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz pracy aptekarza. Po dotarciu na miejsce przywitała ich pani Zuzia Firkowska-Kopeć – farmaceutka, która zaprosiła wszystkich na zaplecze i opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jak dużo leków znajduje się w aptece. Pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Dzieci ochoczo słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia, a podawanie leków to zadanie wyłącznie dla rodziców. Na koniec po pamiątkowym zdjęciu „Leśne Duszki” zostały obdarowane prezentami w postaci kolorowanek, naklejek i słodkości, ale z witaminkami w środku.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie w tajniki ważnej  i odpowiedzialnej pracy farmaceuty.