Grupa VIII „Leśne Duszki” na ,,Andrzejkach” w Muzeum Wsi Radomskiej

 IMG_513030-go listopada dzieci z grupy VIII „Leśne Duszki” razem ze swoimi paniami: Anią i Jolą, wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej, aby wziąć udział w zabawach związanych z tradycjami andrzejkowymi. Tam dowiedziały się jakie wróżby należy czynić, aby się spełniły. Tak więc przelewały wosk przez ucho od klucza, a następnie wspólnie odczytywały kształty zastygniętego wosku z cienia rzucanego na oświetloną ścianę, do serduszek z imionami dzieci podpływała świeca zatopiona w wosku i oznajmiała do kogo przyjdzie w tym roku św. Mikołaj. Dzieci „łowiły” także łódki z napisaną na nich nazwą przyszłego zawodu. Ta wróżba sprawiła im ogromną radość: chłopcy dowiedzieli się, że będą pilotami, lekarzami, naukowcami, dziewczynki natomiast modelkami,             a nawet prawnikami. Zabawy było co niemiara, a czas tak szybko minął…