Leśne Duszki z grupy VIII z wizytą w ,,Magicznych Ogrodach”, w Trzciankach koło Janowca.

SONY DSC25 maja 2016 r. dzieci z grupy VIII „Leśne Duszki” wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę autokarową do parku tematycznego ,,Magiczne Ogrody” w Trzciankach koło Janowca. W bramie „Magicznych Ogrodów” powitała nas animatorka przebrana za Kolorowego Ptaka i włochaty Mordol. Do krain utrzymujących w klimacie baśni docieraliśmy wędrując wśród pachnących kolorowych kwiatów, kwitnących drzew, szumiących wodospadów i strumieni. Każda z krain oferowała dzieciom inne atrakcje, zaplanowane tak, by wspierały rozwój zmysłów i wyobraźni. W ogrodach czekało na nas mnóstwo atrakcji. Dzieci zobaczyły Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Robankową Łąkę, Osadę Bulwiaków i włochatych Mordoli. W ogrodach spotykaliśmy Gobliny, psotliwe Mordole, Wróżki Smużki, Robanki i Krasnoludy. Dzieci i rodzice wspaniale bawiły się podczas wspólnych konkurencji sportowych. Najgroźniejszym mieszkańcem ogrodów okazał się smok Arak, którego siedzibą jest „Mroczysko” pełne pajęczyn, bagien i …szkieletów. Aż skóra cierpnie na samo wspomnienie! Na koniec zajęć dydaktycznych sympatyczny Kolorowy Ptak podarował dzieciom książeczki do kolorowania i kolorowe naklejki, jako nagrodę za aktywny udział i dużą wiedzę. Dzieci wraz z rodzicami bawiły się również na placach zabaw, trampolinach i zjeżdżalniach dmuchanych. Liczne atrakcje parku sprawiają, że czas mija nie wiadomo, kiedy, bo miejsce to gwarantuje wyśmienitą zabawę. Dzieci mogą zwiedzać świat Magicznych Ogrodów” jednocześnie doświadczając, pobudzając zmysły, kreatywność i wyobraźnię. Ta mądra zabawa przynosi same korzyści: wpływa na rozwój i zainteresowania dziecka, kształtuje wyobraźnię, pobudza myślenie i aktywność. Przynosi radość, odprężenie i twórcze pomysły, które na pewno zaowocują w przyszłości. Dzieci i rodzice byli bardzo zadowoleni z wycieczki, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń, dużo zobaczyły i wspaniale się bawiły przy dopisującej pogodzie. To była wspaniała przygoda i miłe chwile spędzone ze swoimi rodzicami.