Pierwsza pomoc przedmedyczna w grupie III „Biedronki”

16.05.2017 r. grupę III „Biedronki” odwiedzili słuchacze Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Radomiu.  Podczas spotkania dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania się. A także mogły poczuć się jak prawdziwi ratownicy medyczni. „Biedronki” poznały bowiem ważne procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć, złamań czy krwotoku z nosa. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. To niezwykłe spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.