,,Wielkanoc w przedszkolu”

,,Pisanki, kraszanki, skarby wielkanocne

Pięknie ozdobione, ale niezbyt mocne

Pisanki, kraszanki całe w ornamentach

Uświetniły nasze Wielkanocne święta”

IMG_5875

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w naszym przedszkolu dzieci z grupy VIII,, Leśne duszki” z pomocą swoich wychowawczyń – pani Joli i pani Ani przybliżyły nam tradycje i zwyczaje Wielkanocne. Święta Wielkanocne obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa są dla większości Polaków najważniejszymi świętami w roku. Rodzice, zaproszeni goście, przedszkolaki – wszyscy, podczas uroczystego występu dowiedzieli się, dlaczego tak ważne jest święcenie pokarmów przynoszonych do kościoła w kolorowych, ozdobionych koszyczkach, co oznacza zwyczaj chodzenia z zielonym ,,gaikiem”. W wielkanocne święta, jest tradycja stara, by w drugi dzień świąt  ,,dyngusa odprawiać”. Także podczas naszych ,,Tradycji ” w przedszkolu nie zabrakło polewania wodą, a każdy oblany przyjął to z uśmiechem. Wspólnie ,,upiekliśmy” również ciasto , podczas zabawy muzycznej – udało się wspaniale! Mali artyści w pięknych, ludowych strojach recytując i śpiewając przenieśli nas w radosny, świąteczny klimat. Po występie Pani Dyrektor Jolanta Tworek złożyła zebranym świąteczne życzenia. Na zakończenie wszyscy zatańczyli ,,Taniec wielkanocny”, słowa tego utworu, niezwykle wzruszające, ale jednocześnie pełne wiary, optymizmu, nadziei przepełniły nasze serca radością i życzliwością.